Zaloguj się do serwisu:

Login:

Hasło:


Baza noclegowa

11.10.2011 

W miejscu gdzie na turystów czeka tyle atrakcji i form wypoczynku co w Zwierzyńcu, nie może zabraknąć bogatej oferty noclegowej. Na terenie gminy bez problemu można znaleźć miejsce, w którym w wygodnych warunkach można spędzić noc albo zatrzymać się na dłuższy pobyt. Zwłaszcza, że miejsca noclegowe są położone blisko szlaków turystycznych i zapewniają swoim gościom pełne wyżywienie. Znajdą tu miejsce do odpoczynku zarówno ci, którzy nie chcą dużo wydawać, jak również turyści, którym zależy na wygodzie i komforcie.

Baza noclegowa całego Roztocza, w tym także Zwierzyńca jest zróżnicowana. Turyści mogą wybierać spośród: ośrodków wypoczynkowych, pensjonatów, zajazdów, pól biwakowych, campingów, kwater prywatnych, a także kwater agroturystycznych. W wielu miejscach, oprócz noclegów, można też skorzystać ze sporządzanych przez właścicieli gorących posiłków.

Według danych Urzędu Miejskiego w Zwierzyńcu w czerwcu 2010 roku w gminie zlokalizowanych było 99 obiektów noclegowych wszystkich typów. Część z nich jest członkami Stowarzyszenia Kwaterodawców Miasta i Gminy Zwierzyniec (39 z terenu gminy), które działa na rzecz rozwoju turystyki i promocji gminy, uczestniczy w targach turystycznych czy wydaje materiały promocyjne.

Zdecydowana większość obiektów noclegowych jest w samym Zwierzyńcu (83 obiekty – 83,8%), niemniej jednak funkcjonują one również w Obroczy, Guciowie, Sochach i w Bagnie. Na terenie Gminy funkcjonuje Szkolne Schronisko Młodzieżowe „Ryś” przy Zespole Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska, położone w samej starówce Zwierzyńca na ogrodzonym terenie przy ulicy Browarnej. Schronisko dysponuje 7 pokojami i 52 miejscami noclegowymi. Dodatkowo działa schronisko PTSM, przy ulicy Partyzantów 3.

Ciekawie położonym obiektem, w którym można się zatrzymać jest Karczma Młyn przy ul. Aleksandry Wachniewskiej. Znajduje się nieopodal barokowego „kościółka na wodzie” w samym centrum miasta. Z okiem rozciąga się malowniczy widok na staw.  Sam obiekt powstał ze starego wodnego młyna, którego koło w dalszym ciągu pracuje i stanowi niebywałą atrakcję turystyczną. Do dyspozycji gości znajduje się sześć pokoi od jedno- do czteroosobowych w cenie od 60 do 140 złotych ze śniadaniem. Mocną strona karczmy jest znakomita kuchnia. W restauracji goście mogą spróbować takich przysmaków jak żurek roztoczański, zupa cebulowa z grzankami, zarzucajki (kwaśnica) z żeberkiem czy piróg biłgorajski.

Kolejnym obiektem jest niedawno wybudowany Ośrodek Wypoczynkowy „Anna”. Do dyspozycji gości oddano 11 pokoi. Wokół znajduje się ogrodzony teren z możliwością grillowania. Na miejscu działa również wypożyczalnia rowerów górskich i sala bilardowa. Ośrodek zapewnia dostęp do wszystkich mediów. Skorzystać można także z Internetu. Posiada własną restaurację, która dodatkowo organizuje przyjęcia okolicznościowe. Specjalnością restauracji są potrawy regionalne.

Bogatą ofertę ma dla turystów Ośrodek Wypoczynkowo-Szkoleniowy „Zacisze”. Można tu zagrać w bilard, tenisa stołowego, czy siatkówkę. Przy ośrodku jest również siłownia i sauna oraz wypożyczalnia rowerów i kijków nordic walking.  Apartamenty, w których można się zatrzymać,  są eleganckie i komfortowe. Każdy jest z własną łazienką, telewizją satelitarną i bezprzewodowym Internetem.

W Zwierzyńcu przy ul. Rudka znajduje się Ośrodek Wypoczynkowo-Szkoleniowy „Czar Roztocza”. Jego goście mają do wyboru pokoje począwszy od 1-osobowych, a skończywszy na 4-osobowych typu studio. Turyści, którzy cenią sobie większy luksus mogą skorzystać również z 2-osobowego apartamentu.

W miejscowości Bagno zlokalizowany jest nowy wybudowany przestronny dom mieszkalny „Akacja” z przeznaczeniem na potrzeby turystyki. Dom położony jest pod lasem w odległości 1 km od centrum Zwierzyńca. Z jego okien roztacza się malowniczy widok na okoliczne lasy i wzgórza. Do dyspozycji gości jest jeden nowocześnie wyposażony apartament na piętrze z sypialnią pokojem dziennym z balkonem i łazienką wyposażaną w wannę z hydromasażem. Dom dysponuje 24 miejscami noclegowymi. Pokoje 2, 3 osobowe są przytulne, wygodne i bogato wyposażone. Goście mogą korzystać z kuchni  o wysokim standardzie z aneksem jadalnym z częścią wypoczynkową i wyjściem na taras. Zmotoryzowani mogą zostawiać swoje pojazdy na parkingu przed domem. Dla gości udostępniony jest garaż na rowery i sprzęt turystyczny. Na obszernej działce wieczorami można rozpalić ognisko, zrobić kociołek lub grilla.

Sama baza noclegowa i gastronomiczna nie wyczerpuje jednak możliwości wypoczynku na terenie Gminy Zwierzyniec, która dysponuje ponadto bogatą ofertą kulturalną, edukacyjną i rekreacyjno-sportową.

Kursy walut

NBP 2020-07-15
USD 3,9570 +0,02%
EUR 4,4916 +0,38%
CHF 4,2117 +0,26%
GBP 4,9576 -0,62%
Wspierane przez Money.pl

Giełda

GPW

2020-07-15

WIG Informujemy, i w zwizku ze zmianami zasad dystrybucji danych GPW wprowadzonymi 1 stycznia 2018 r. notowania dostpne s bezporednio na stronie money.pl
WIG20
mWIG40
sWIG80
Wspierane przez Money.pl

Statystyki GPW


Największe wzrosty  2020-07-15
Walor Kurs Zm.[%] Obrót [mln]
Pharmena SA Informujemy, i w zwizku ze zmianami zasad dystrybucji danych GPW wprowadzonymi 1 stycznia 2018 r. notowania dostpne s bezporednio na stronie money.pl
Sunex SA
CI Games SA
Magna Polonia SA
Wspierane przez Money.pl

Plan Miasta